PW progressive rock artwork

За красота/грозота на поп арт изображения в обложки на албуми и не само там

Re: PW progressive rock artwork

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 07 Мар 2010, 19:09

Преди да видите други творби на Пол Уайтхед, свързани с рок културата, нека има забавление с някои колажи и тълкувания на Дженесис.

Ето един от новите на Пол:

Genesis - Tableau.jpg

Плакат в Белгия за турнето на Дженесис през 2007 г. "Take a little trip back" е израз в песента "Cinema Show" от албума "Selling England By The Pound" 1973 г.

Genesis - Poster Take A Little Trip Back.jpg

Надявам се, че с лекота разпознавате героите в пъстротата на колажа и плаката.

Три картини на Дейвид Рафаел, вдъхновени от Дженесис.

The Musical Box.

Genesis - The Musical box David Raphael.jpg
Genesis - The Musical box David Raphael.jpg (42.53 KiB) Прегледано 8064 пъти

Nursery Cryme.

Genesis - Nursery Cryme David Raphael.jpg
Genesis - Nursery Cryme David Raphael.jpg (24.73 KiB) Прегледано 8064 пъти

The Lamb...

Genesis - The Lamb Casserole David Raphael.jpg
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 07 Мар 2010, 19:40

Нова свежест за дамата-лисица. Надявам се, че този трик на четката ще обогати вкуса и познанията на Виктор Лазаров.

PW - Foxtrot New Fox 2.jpg

Демо версия на "Агнеца...". Фил Колинс в реката се държи с негримиран Питър Гейбриъл.

Genesis -The Lamb Demo Front.jpg
Genesis -The Lamb Demo Front.jpg (31.79 KiB) Прегледано 8062 пъти

Раел се среща със своя създател Slipperman - по-грозен и страшен от Франкенщайн.

Genesis - The Lamb Lies Down On Broadway Event.jpg
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Ani » 08 Мар 2010, 08:28

Валентин Найденов написа:
Красива песен с проницателен текст.

:!: :!: :!:
Не само за нея, коментарите, картинките, колажите... За всичко - Благодаря!
"А посланието...? За всеки е лично."

П.П. Редактирах текста на "Ripples"
Дааа, всичко идва от това "A Trick" :) - ама кое е истина и кое шега, измама, трик? И винаги ли можете да ги различите? Хм, май си търся красивото... а като търси човек, намира :D
Ani

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Мар 2010, 03:06

Разделям се с картините на Пол Уайтхед. Предлагам ви още няколко свързани с рока.

Групата Van der Graaf Generator:

"H to He, Who Am the Only One" 1970.

PW - H to He.jpg
PW - H to He.jpg (58.46 KiB) Прегледано 8013 пъти

Не знаете как ми трепериха ръцете, когато през 1986 г. в магазин за тави в Будапеща просто казах: Van der Graaf Generator. Продавачът извади 3 и веднага оставих настрана Pawn Hearts, защото я имах записана. Голямо изпотяване падна докато реша коя от останалите 2. Дали горната на снимката или тази долу?! Един приятел с мен каза: "Вземи си по-ранната, следващия път тук ще си купиш останалите по ред". Така си купих тази и не съжалявам. Обложката не е на Пол.

"The Least We Can Do Is Wave To Each Other"

PW - The Least We Can Do.jpg
PW - The Least We Can Do.jpg (82.54 KiB) Прегледано 8013 пъти

Платих за тая тава 500 форинта, тогавашни 30 кинта, а после един шемет ме гонеше на борсата за тави да му я продам за 44 лъва. Проверил е, че в Кралството струва 11 паунда (х 4 лв), ама аз съм му по-близо. Тавата още си е у нас и ми е една от свидните.

Продължавам с картини на Пол.

Pawn Hearts

PW - Pawn Hearts.jpg

Той илюстрира солови албуми на лидера на групата Peter Hammil.

Fool's Mate 1971

PW - Fools Mate.jpg

Chameleon in the Shadow of the Night 1973

PW - Chameleon.jpg
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Мар 2010, 03:52

Картини на Пол за италианската група Le Orme, известна у нас с тяхната песен "Amico di ieri, изпята от ФСБ като "След 10 години".

Le Orme

"Smogmagica" 1975

PW - Smogmagica.jpg

"Elementi" 2001

PW - Elementi.jpg

"L'infinito" 2004

PW - L'infinito.jpg

Една моя любима група Rainessance.

"Illusion," 1971

PW - Illusion.jpg

Tom Fogerty

"Myopia" 1975

PW - Myopia.jpg
PW - Myopia.jpg (89.06 KiB) Прегледано 8010 пъти
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Мар 2010, 12:57

Submarine - "Silence"

PW - Submarine Silence.jpg
PW - Submarine Silence.jpg (50.69 KiB) Прегледано 8003 пъти

Сборен прогресив албум на фирмата Musea "The Colossus of Rhodes" 2004

PW - Rhodes.jpg

"Soundtracks For Imaginary Movies" 2004

PW - Soundtracks For Imaginary Movies.jpg

Code Talkers 2007. Филм и книга за тайните разговори на войниците през Втората световна война. Кодовете са базирани на езика на индианците от навахо.

PW - Code Talkers.jpg
PW - Code Talkers.jpg (23.25 KiB) Прегледано 8003 пъти

Книга за Genesis от техния официален фотограф Armando Gallo - "The Evolution of a Rock Band" 1978

PW - Evolution Of A Rock Band.jpg
PW - Evolution Of A Rock Band.jpg (14.6 KiB) Прегледано 8003 пъти
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Валентин Найденов » 14 Мар 2010, 13:19

Qwaarn - "The World Of Qwaarn 2006.

PW - Quaarn.jpg

Кариерата на Пол Уайтхед като илюстратор на албуми започва от познанството му с Тони Стратън-Смит - основател на издателство "Каризма".

Tony Stratton Smith 1.jpg

Толкова за Пол и сюрреалистичните му изображения в рока. Сега той е на 65 г. и живее в Щатите...

...следват картини на една чаровна дама, разказващи за силна любов, за красива и вълнуваща музика, за история на дългогодишен брак с китарен виртуоз, завършил с раздяла...
Това е което е всъщност.
Аватар
Валентин Найденов

Непрочетено мнениеот Pamela » 14 Мар 2010, 20:14

Предварително се извинявам за появата си отново тук, защото знам, че това няма да се понрави.
Искам да кажа, че много ми харесва тази тема, с обложките и по – специално подтемата прогресив. Дали изразеното ми мнение ще се приеме като „липса на въображение”, което не ме отвежда в някакви измерения, няма значение, но ще споделя, кои от обложките ми харесаха. Има свобода на словото /колкото и моето да не се приема от определени хора/. Интересни са обложките, нещо повече. Виждам ги като произведения на изкуството, картини. Видях, че темата така е озаглавена – картина/снимка. Поздравявам този, който я е озаглавил по този начин.

А сега ето и обложките които задържаха погледа ми, повече от обикновеното.
"Elementi" – този получовек, полуводно същество ме отвежда към гротесковия герой на Дани де Вито от „Батман се завръща”. Къде е общото с албума, нямам представа, защото не съм го слушала. Групата чувам за първи път.
"The Colossus of Rhodes" – рицарската фигура ми напомня Дон Кихот, а каква е връзката с флотата във водата не знам, защото и сборния албум ми е непознат. Може би има връзка с песните и изпълнителите в него.
Qwaarn - "The World Of Qwaarn" – най – интересната /засега/. Странно съчетание на гола жена и мъж, който с дрехите си /расо/ напомня на свещеник. Очите във висините съм виждала в други обложки, а димящите комини ми напомнят обложката на “Animals” на Pink Floyd. Нищичко не знам за изпълнителя.

Не очаквам някой да коментира думите ми, а и няма значение, няма да е фатално дали изобщо нещо ще произлезе след споменатото от мен. Само изложих размислите си писмено. На това място, в тази тема и съответно подтема има малко коментари, а тя е може би една от най – интересните във форума, както и темата за превода на текстовете, /има поводи да се разсъждава за всеки един текст толкоз много! /. Дано дойде момент когато повече да се беседва и на двете места.
Pamela

Непрочетено мнениеот Ani » 14 Мар 2010, 21:09

Валентин Найденов написа:Разделям се с картините на Пол Уайтхед.

Pamela, и на мен не ми се иска да се разделям с тях ... толкова скоро :)
Qwaarn - "The World Of Qwaarn" - бих допълнила:
надписът над очите, там където се изобразява третото око, е като стилизирани златни украшения;
черният чадър, пазещ жената;
стрела -като в дартс, забиваща се в задника на попа;
тая чанта през рамото на попа, която хич не ми се връзва с представите ми за божи човек...;
обувка (една) на висок ток на зелената морава, вдясно...
празен басейн и човек, спускащ се към дъното му...
Толкова много символи..., за които може да се гадае
Ani

Непрочетено мнениеот Dakota » 17 Мар 2010, 11:59

Ani написа:Толкова много символи..., за които може да се гадае

И е доста трудно да бъдат разгадани. Когато автора освобождава разума си, за да изрази подсъзнателното и се пренася отвъд реалността, той вижда и чувства неща, които за нас в повечето случаи са непонятни. Трябва наистина да освободим фантазията си и да се пренесем в друго измерение, за да разберем различните послания в тези красиви картини.
Pamela написа:"Elementi" – този получовек, полуводно същество ме отвежда към гротесковия герой на Дани де Вито от „Батман се завръща”

Забележи какви огромни дупки за голф има на игрището. Сякаш са правени за него. Макар че обикновен човек играе на терена. А великана държи нещо като йо-йо в ръката си, което е детска играчка. :roll:
За Qwaarn - "The World Of Qwaarn" и аз ще допълня някои неща: Свещеникът пази жената с чадър, но той не хвърля сянка. И още...Прави ми впечатление, че Уайтхед често се заиграва с водата, но тук тя липсва. Басейнът е празен. Може би човекът не се спуска, а пада. Знам ли?
Ani написа:...хич не ми се връзва с представите ми за божи човек...;

И на мен не ми се връзва това, че божия човек предлага на голата жена чадър, вместо да я покрие с дреха, например.
Символи, символи...
Аватар
Dakota

ПредишнаСледваща

Назад към Всяка картина/снимка разказва приказка